بررسی ۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها بصورت تخصصی در سایت موصیفا

 

دوربین های مدار بسته یکی از ویژگی های معمول و مقرون به صرفه سیستم های امنیتی مدرن است. اما ضمانت های امنیتی دوربین مداربسته فقط به اندازه قابلیت اطمینان دوربین و کیفیت فیلم تهیه شده است. کیفیت تصویر یکی از الزامات اساسی است که وزارت کشور در راهنمای الزامات پلیس ایران لیست می کند. در نتیجه ، هرگونه مشکل دوربین مدار بسته باید با دقت درمان شود.

حتی چیزی به اندازه سوسو زدن گاه به گاه بی ضرر است که می تواند جزئیات مهم را از روی یک عکس پنهان کند – مانند صورت یک دزد یا پلاک خودرو.

 

دوربین های مداربسته مدرن دستگاه های محکم، اپراتور پسند و سال های نوری نسبت به دوربین های ظریف و بی دردسر سی سال پیش هستند. اما مهم نیست که تولید کنندگان چقدر تلاش می کنند تا دستگاه هایشان بدون تنظیمات زیاد به خوبی کار کنند، باز هم برخی از مشکلات وجود دارد.

 

این انتظار از هر دوربینی وجود دارد. مطمئناً حتی با تجهیزات پیشرفته سازندگان معتبر نیز به مشکل برمی خورید. بسیاری از مشکلات رایج دوربین مداربسته به سادگی علامت نصب ناقص یا پیکربندی نادرست است.

 

خوشبختانه رفع برخی از این مشکلات آسان است.

در اینجا ۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها وجود دارد!

 


۱- مشکلات رنگی دوربین مدار بسته، رنگهای دوربین من خاموش هستند!

اگر تصاویر دوربین مداربسته شما آن فیلم های راک روانشناسی خاص دهه ۱۹۶۰ را به یاد شما می آورد ، احتمال اینکه با تنظیمات تعادل رنگ سفید مشکلی داشته باشد بسیار خوب است.

 

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

وقتی به یک جسم سفید نگاه می کنیم، چشمان ما آن را سفید می دانند حتی اگر با نور کاملاً سفید روشن نشود. دلیل این امر آنست که چشمهای ما طیف رنگی نسبتاً وسیعی دارند و به این دلیل که مغز ما می تواند تا حدودی طیف خاصی از پارامترهای نور محیط را جبران کند. 

دوربین ها هم سعی می کنند همان کار را انجام دهند، از طریق تنظیماتی به نام “تعادل رنگ سفید”، که می تواند به صورت دستی یا خودکار تنظیم شود.

وقتی درست تنظیم نشده باشد، و این مخصوصاً در دوربین هایی دیده می شود که می توانند آن را به طور خودکار تنظیم کنند، می تواند رنگ ها را به وضوح تحریف کند.

 

در اینجا نحوه رفع آن آمده است:

اگر دوربین شما برای استفاده در داخل و خارج از خانه نصب شده است، تنظیمات آن را بررسی کرده و از پیکربندی آن برای استفاده در فضای باز مطمئن شوید. بعضی اوقات ، این یک تنظیم جهانی نیست، بلکه یک تنظیم مربوط به رنگ است.

اگر دوربین شما تعادل رنگ سفید را به طور خودکار تنظیم می کند (دو نام متداول برای این ویژگی ATW – Auto Tracking White Balance – و AWB – Auto White Balance) و در فضای باز نصب شده است، آن را به سمت پایین زاویه دهید تا به دور از آسمان باشد.

اگر رنگها فقط در صورت وجود نوع خاصی از نور محیط مانند نورهای خیابان در طول شب دچار مشکل می شوند، دوربین را مجدداً در جایی قرار دهید تا دورتر از منبع نور باشد.

 

اگر دوربین شما از ATW و AWB پشتیبانی می کند اما تغییر مکان آن کمکی نمی کند ، ATW یا AWB را غیرفعال کنید و تراز سفیدی را دستی تنظیم کنید تا رنگ ها درست شوند.

اگر دوربین شما از پشتیبانی ATW یا AWB برخوردار نیست، تراز سفیدی را به صورت دستی تنظیم کنید تا رنگ ها درست شوند.

اگر دوربین شما تنظیمات اضافی رنگی را ارائه می دهد، که به شما امکان می دهد پارامترهایی مانند رنگ تصویر یا سطح گاما را تنظیم کنید، آنها را تا زمانی که دیگر رنگ ها تغییر و دچار مشکل نشوند تنظیم کنید.

 

ممکن است لازم باشد این تمرین را در شرایط مختلف روشنایی محیط تکرار کنید تا زمانی که تنظیماتی بدست آورید که همیشه درست باشد. و اگر مجبورید دوربین را دوباره جابجا کنید، مطمئن شوید که دوربین هنوز مناطقی را پوشش می دهد که برای پوشاندن به آن نیاز دارید!

 

در عین حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که دوربین ها دامنه رنگ نامحدود ندارند. بسته به قابلیت های سنسور ، بعضی از دوربین ها در تمام شرایط محیطی به راحتی قادر به نشان دادن تصویر مناسب نیستند.

 

* آیا میتوان دوربین مداربسته را ارتقا داد؟

 


 

۲- من فقط تصاویر سیاه و سفید می گیرم!

دو دلیل عمده وجود دارد که باعث می شود دوربین های مدار بسته رنگی فیلم سیاه و سفید به شما بدهند.

دوربین های مدار بسته فقط در صورتی که سطح نور محیط به اندازه کافی بالا باشد، می توانند رنگ ها را “ببینند” !

 

مشکلات دوربین مدار بسته

مشکلات دوربین مدار بسته

 

دوربین هایی که برای استفاده در شب درجه بندی شده اند ( دوربین هایی که در شب براحتی تصاویر را نمایش دهند و با کیفیت باشند یا به اصطلاح دوربین مداربسته دید در شب هستند ) با روشنایی صحنه با LED های مادون قرمز می توانند تصاویر را در شرایط کم نور محیط ضبط کنند. با این حال ، آنها نمی توانند رنگ ها را در زیر نور مادون قرمز تشخیص دهند.

 

بنابراین حتی یک دوربین مداربسته رنگی نیز در تاریکی هوا تصاویر سیاه و سفید دریافت می کند. برخی از دوربین های سطح بالا حتی در شرایط کم نور محیط نیز پشتیبانی محدودی از خروجی رنگ دارند.

 

در اینجا نحوه رفع این مشکل آورده شده است:

اطمینان حاصل کنید که شرایط نور محیط با نیاز دوربین مدار بسته شما مطابقت دارد. در صورت عدم استفاده از آنها، می توانید قبل از تعویض دوربین، به نصب منابع نور اضافی بپردازید.

اگر نور محیط کافی است، مطمئن شوید که مسیر نوری پاک نشده است و دوربین را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید.

 

اگر دوربین شما از سیگنال های ویدئویی آنالوگ، کامپوزیت یا جز component خارج می شود، مطمئن شوید که نوع فیلم ورودی با نوع فیلم خروجی مطابقت دارد. متصل کردن یک سیگنال ویدئویی ترکیبی به یک ورودی ویدئو، یا بالعکس، گاهی اوقات می تواند به جای یک صفحه سیاه، به تصویر سیاه و سفید منجر شود.

برخی از مانیتورها دارای یک مجموعه ورودی ویدیویی هستند، شما باید این را به صورت دستی پیکربندی کرده و در حالت مناسب قرار دهید.

 

ممکن است یک نمایشگر تست در اینجا مفید باشد: اگر از صفحه نمایشگر تصویر رنگی دریافت کنید، دوربین مشکلی ندارد. اگر شرایط نوری مناسب باشد و مشکلی در اتصال دهنده ها وجود نداشته باشد، تماس با سازنده دوربین برای کمک ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

 

-۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

* با دوربین مدار بسته دید در شب بیشتر آشنا شوید.

 


 

۳- خطوط افقی در فیلم دوربین مداربسته من وجود دارد!

خبر خوب این است که فقط دو دلیل اصلی وجود دارد، تداخل در نور محیط یا تداخل الکتریکی. خبر بد این است که مورد دوم برای تشخیص مشکل است.

 

12 مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

12 مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

چگونگی عیب یابی این مشکل:

اطمینان حاصل کنید که هیچ نور الکتریکی به طور مستقیم روی دوربین نمی افتد. چراغ های روشن و نور برخی از منابع نور الکتریکی می توانند با حسگرهای CCD تک تراشه تداخل داشته و منجر به لرزش یا افقی خطوط در تصاویر دوربین مداربسته شوند.

منبع تغذیه را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید و اگر می توانید چنین کاری انجام دهید، از داشتن فیلتر مناسب برای برق اطمینان حاصل کنید. منبع تغذیه خراب یا ناکافی می تواند باعث تداخل شبکه برق در تجهیزات مورد نیاز برق شود.

این به نوبه خود، با سنسور CCD تداخل می کند و می تواند منجر به اعوجاج شود، مانند خطوط افقی در تصاویر دوربین مداربسته.

کابل ها را از نظر آسیب به محافظ بررسی کنید. اگر از کابلهای بخصوص بلند، Cat 5 یا کابل کواکسیال استفاده می کنید، مطمئن شوید که همه کابلها به درستی مسیریابی شده اند. اطمینان حاصل کنید که کابلها از تجهیزات با فرکانس بالا مانند فرستنده های ماهواره دور شده اند، و هیچ تجهیزات الکتریکی را لمس نمی کنند و مطمئن شوید که همه کابل ها به درستی زمین خورده اند.

اگر مشکل روشنایی است، نه تداخل الکتریکی و نمی توانید از آن جلوگیری کنید، می توانید با استفاده از دوربین WDR (دامنه پویا گسترده) یا دوربین های حسگر CMOS بررسی کنید.

 

*علت کیفیت پایین تصویر دوربین امنیتی چیست؟

 


 

۴- تصویر ویدئو دوربین مدار بسته من در حال لرزش است!

برخورد با لرزش دوربین مداربسته ممکن است دشوار باشد زیرا ممکن است به طور متناوب رخ دهد. در برخی موارد، سوسو زدن ویدئو دوربین مدار بسته ناشی از تداخل است، یا به دلیل نصب نادرست، عملکرد نامناسب تجهیزات یا منبع تغذیه یا شرایط بد محیط.

علت عمده دیگر، اغلب به دلیل طراحی یا نصب نادرست است.

 

مشکلات دوربین مدار بسته

مشکلات دوربین مدار بسته

 

یک نکته: عیب یابی سوسو زدن تصویر دوربین مداربسته و به طور کلی برای رفع مشکلات تداخل آن باید صبور باشید، زیرا پیگیری منابع مشکلات برای آنها دشوار است. در صورت برطرف نشدن مشکل، باید مدتی به تماشای فیلم ادامه دهید، زیرا ممکن است سوسو زدن متناوب باشد و خود به خود این مشکل رفع شود.

 

در اینجا آنچه شما می توانید انجام دهید:

مطمئن شوید که مشکل از مانیتور نیست. اگر فقط در یک مانیتور خاص و فقط در حالت تمام صفحه سوسو می بینید، مطمئن شوید که مانیتور به درستی کار می کند.

اتصالات و کابل ها، به خصوص محافظ را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر دوربین مداربسته شما دارای خروجی آنالوگ است یا از کابلهای مخصوصاً طولانی استفاده می کنید، مطمئن شوید که کابل ها به درستی مسیریابی شده اند و از ثابت بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

اگر دوربین شما دارای خروجی آنالوگ است، با قطع اتصال کابل فیلم در خروجی دوربین، بررسی کنید که فیلم حتی در صورت نبود سیگنال ویدیویی همچنان به سوسو زدن ادامه می دهد.

 

در صورت ادامه سوسو زدن، منبع تغذیه، کابل ها و اتصالات مانیتور را از نظر خرابی بررسی کنید. این نشانه ای از تمیز بودن سیگنال ویدئویی و علت اصلی سوسو زدن در انتهای مانیتور است.

اگر دوربین شما به یک تجهیزات حلقه دار با خروجی های اضافی فیلم متصل است، مطمئن شوید که تمام خروجی های ویدئو به درستی خاتمه یافته اند.

اگر دوربین مداربسته شما فقط در هنگام تاریکی چشمک می زند، مطمئن شوید که منبع تغذیه که برای دوربین شما به کار رفته مناسب است.

سوسو زدن دوربین مداربسته در شرایط کم نور محیط اغلب ناشی از سوسو زدن خود LED های IR است، که معمولاً در صورت ناکافی بودن منبع تغذیه اتفاق می افتد. دوربین ها به LED های اضافی نیاز دارند. برای دوربین های مداربسته، به ویژه دوربین های PoE، معمولاً مصرف برق بیشتر از میزان نصب شما در هنگام تاریکی هوا است.

اگر دوربین مداربسته شما فقط در هنگام تاریکی چشمک می زند، مطمئن شوید که دور از منابع نور الکتریکی است. تغییرات ناگهانی در شرایط روشنایی، مانند افزایش و کاهش ناگهانی نور در اثر عبور ماشین ها، همچنین ممکن است باعث لرزش تصویر برای چند ثانیه شود، در حالی که دوربین LED های مادون قرمز خود را تنظیم می کند. اگر چنین باشد، زاویه دید مجدد دوربین نیز می تواند کمک کند.

 

بررسی کنید قطع اتصال دوربین یا تجهیزات ضبط باعث متوقف شدن سوسو زدن می شود. اگر چنین است و نصب شما نیاز به برق دوربین های مدار بسته را کامل می کند، تجهیزات را از نظر خرابی بررسی کنید. دوربین ها یا جعبه های ویدئویی آسیب دیده می توانند با تجهیزات دیگر تداخل ایجاد کنند.

اطمینان حاصل کنید که دوربین و سایر دستگاه های شما دارای عملکرد ۵۰ هرتز هستند. بیشتر تجهیزات برای عملکرد ۵۰ هرتز و ۶۰ هرتز درجه بندی شده اند، اما برخی از منابع تغذیه و سوئیچ های PoE شما را ملزم به انتخاب حالت کار دستی، از طریق یک سوئیچ فیزیکی یا یک گزینه پیکربندی می کنند.

 

آخرین مورد، اما نه کمترین، دوربین خود را به خصوص LED های IR را بررسی کنید تا آسیب ندیده باشد. نور IR با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست، بنابراین شما نمی توانید ببینید که چراغ LED در حال چشمک زدن است، تنها چیزی که می بینید فیلم در حال لرزش است. دوربین های قدیمی یا آسیب دیده ذاتاً سوسو می زنند، خصوصاً اگر LED ها یا سنسورهای نور آسیب دیده باشند.

 

-۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

*سوسو زدن تصویر دوربین در چه مواقعی رخ می دهد؟

 


 

۵- تصاویر دوربین مداربسته من پر سر و صدا است!

تصاویر دوربین مدار بسته پر سر و صدا به طور کلی نتیجه تداخل الکتریکی یا RF است. همانند سوسو زدن ، شما باید منابع معمول تداخل را بررسی و حذف کنید.

 

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها- موصیفا

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها- موصیفا

 

اتصالات و کابل ها را برای آسیب دیدگی، به ویژه کابل های ویدیویی آنالوگ بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام کابلها به درستی، دور از منابع تداخل، مسیریابی شده و در صورت لزوم به درستی قرار گرفته شده اند.

اگر دوربین شما دارای خروجی آنالوگ است، کابل ویدئو را از دوربین جدا کرده و بررسی کنید که آیا هنوز نویز روی مانیتور خود مشاهده می کنید یا خیر. این معمولاً نشانه تداخل در انتهای مانیتور است، منبع تغذیه و کابل های آن را بررسی کنید.

بررسی کنید آیا قطع هر دوربین یا تجهیزات ویدئویی دیگر باعث کاهش سطح نویز می شود. تجهیزات آسیب دیده یا محافظ نامناسب می توانند در دستگاه های دیگر اختلال ایجاد کنند.

 

*نویز دوربین مداربسته

 


۶- دوربین بدون سیگنال ویدئویی!

این مشکل، تا حد زیادی نا امیدکننده ترین مشکل دوربین مداربسته است. می توانید مدتی با سوسو زدن یا سر و صدا زندگی کنید، اما اگر در وهله اول نتوانید یک عکس بگیرید؟ این مشکل به طرق مختلف خود را نشان می دهد:

 

بررسی کنید که دوربین شما به درستی کار کرده است. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما همه ما این موضوع را تجربه کرده ایم. حتی مهندسان امنیتی باتجربه، گاهی اوقات با چهره ای خجالت آور متوجه می شوند که دوربین مداربسته فاقد سیگنال ویدئویی است زیرا روشن نیست.

 

اول و مهم ترین اتصال دهنده های برق و کابل ها را بررسی کنید، مطمئن شوید که آنها به برق وصل و آسیب ندیده اند. اگر دوربین مداربسته شما دارای آجر برقی خارجی است، مطمئن شوید که کار می کند. اگر به این نوع تجهیزات دسترسی دارید، سعی کنید دوربین مداربسته خود را با کابل آزمایش و منبع تغذیه روشن کنید.

اگر دوربین مداربسته شما به برق متصل است یا از طریق منبع تغذیه دوربین مداربسته با جعبه فیوز متصل است، جعبه فیوز را علامت بزنید.

اگر دوربین شما از PoE استفاده می کند، سوئیچ PoE را بررسی کنید و مطمئن شوید دوربین واقعاً روشن است.
اتصال فیلم یا دوربین خود را بررسی کنید. اگر نمی توانید روی دوربین مداربسته تصویری بگیرید اما در حال روشن شدن است، شاید تصاویر به مانیتور راه پیدا نمی کنند.

 

اگر دوربین شما به یک جعبه DVR متصل است، کابل و اتصالات را در هر دو انتها بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی وصل شده و آسیب ندیده اند. یک نمایشگر تست دوربین مداربسته می تواند در این مورد کمک کند.
اگر دوربین شما از طریق IP فعال است، از درست بودن تنظیمات شبکه اطمینان حاصل کنید. اگر دوربین سیمی است، کابل و اتصالات را از نظر خرابی بررسی کنید.
تجهیزات اضافی شبکه یا ویدیو را بررسی کنید. اگر دوربین مداربسته شما به سوئیچ های شبکه یا روترها، جعبه های DVR یا مالتی پلکسرهای ویدئویی متصل است، مطمئن شوید که در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

 

نرم افزار دوربین مداربسته خود را بررسی کنید. نرم افزار پیشرفته نظارت تصویری به شما امکان می دهد دسترسی به برخی دوربین ها را غیرفعال کنید یا از برخی جریان ها با رمز عبور محافظت کنید. اگر چنین است، مطمئن شوید که واقعاً می توانید جریان مورد نظر خود را مشاهده کنید.

 

دوربین خود را از نظر آسیب بررسی کنید. اینجا در انتهای راه هستیم. اگر دوربین به درستی روشن است و مشکلی در اتصال وجود ندارد، وقت آن است که بررسی کنید مشکلی در دوربین وجود ندارد. اطمینان حاصل کنید که لنز و هر گنبد محافظ آسیب ندیده و مسیر نوری بدون مانع است. اگر دوربین علامت خارجی از آسیب دیدگی نداشته باشد، بهترین گزینه بعدی شما تماس با سازنده برای پشتیبانی فنی است.

 

* انواع کابل مناسب دوربین مداربسته تحت شبکه کدامند؟

 


 

۷- دوربین مدار بسته من یک صفحه سیاه را نشان می دهد!

اگر دوربین مداربسته شما تصویری نشان نمی دهد و تمام آنچه شما می گیرید یک صفحه سیاه است، این احتمال وجود دارد که جعبه DVR یا برنامه نظارت نتواند سیگنال تصویری دریافت کند. فقط برای اطمینان، به مراحل بالا نگاهی بیندازید.

اگر این کمکی نکرد ، یا اگر دلیل دارید که به وجود سیگنال ویدئویی در دسترس بودن مشکوک هستید، اما همه آنچه را که حمل می کند یک تصویر سیاه و سفید است، در اینجا چند مورد وجود دارد که می توانید بررسی کنید:

 

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

اطمینان حاصل کنید که مسیر نوری مسدود نشده است. این ممکن است خیلی واضح نباشد، به عنوان مثال لنزهای کوچک در سطوح بزرگنمایی زیاد می توانند به راحتی توسط برگها یا شاخه ها مسدود شوند.

اطمینان حاصل کنید که شرایط نوری محیط دوربین مداربسته شما تأمین شده است. همه دوربین ها در تاریکی نمی توانند ببینند، شب ها یا در یک اتاق روشن نشده. اگر سطح نور زیر دید دوربین باشد، آنچه به دست می آورید یک تصویر سیاه خواهد بود.

دوربین خود را خاموش و روشن کنید. اگر همه دوربین ها، نه فقط یکی از آنها به جز صفحه سیاه چیزی نشان نمی دهند جعبه DVR را مجدداً راه اندازی کنید. جعبه های مدرن DVR و برخی از دوربین ها، به خصوص دوربین های بسیار پیشرفته اگرچه کوچک نیستند رایانه های واقعی هستند و می توانند مانند کامپیوترها خراب شوند.

لنز و دوربین را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر اجزای نوری یا سنسور دوربین خراب شده باشد دوربین ممکن است همچنان روشن شود و داده ارسال کند اما تصویری دریافت نمی کند.

 

-۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

*معرفی انواع DVR | در مورد DVR چه می دانید؟

 


 

۸- دوربین مداربسته من شب کار نمی کند!

اگر دوربین مداربسته شما برای استفاده در شب درجه بندی شده است، اما تمام آنچه در شب دریافت می کنید یک تصویر سیاه است، معمولاً به این دلیل است که LED های IR کار نمی کنند.

 

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

دلایل متداول این اتفاق شامل موارد زیر است:

پیکربندی اشتباه دوربین، اطمینان حاصل کنید که دوربین شما برای کار در شب پیکربندی شده است. اگر دوربین شما یک دوربین شبانه روزی است که باید به طور خودکار به حالت شب تغییر کند در صورت وجود تنظیمات پیکربندی، نور محیط را بررسی کنید.

توان ناکافی LED ها جریان اضافی می گیرند بنابراین یک دوربین مداربسته در شب به انرژی بیشتری نسبت به روز نیاز دارد. این مشکل به ویژه در دوربین های مجهز به باتری و PoE وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که نیازهای دوربین مدار بسته شما تأمین شده است.

LED های آسیب دیده، دوربین را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید. LED ها نیز قدیمی می شوند بنابراین یک دوربین قدیمی ممکن است به سادگی دیگر نتواند نور کافی تأمین کند.

 


 

۹- دوربین من تصاویر خراب را در شب نشان می دهد!

اگر دوربین مداربسته شما کار می کند، اما تصاویر در شب خراب می شوند، چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

 

12 مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

12 مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

اگر گهگاهی تصاویری کاملاً سفید دریافت می کنید یا به نظر می رسد در بعضی مناطق بیش از حد در معرض نور قرار گرفته اند، مطمئن شوید که دوربین شما به دور از منابع نور شدید است.

به عنوان مثال ، چراغ های جلوی اتومبیل می توانند حسگر CCD را در شرایط کم نور محیط اشباع کنند و دوربین چیزی به جز جرم سفید بزرگ را نشان نمی دهد.

 

اگر روی تصویر خود لکه های سفید مشاهده کردید، اطمینان حاصل کنید که دوربین به اندازه کافی لنز را پوشانده و دوربین نزدیک به پنجره شیشه ای نیست و به آن اشاره دارد. در غیر این صورت، ممکن است تصویر توسط نوری که از LED های IR خود دوربین یا از LED های دوربین دیگری که در نزدیکی آن نصب است ، خراب شود.

 


۱۰- دوربین مداربسته من روی موبایل کار نمی کند!

اگر می توانید به صورت محلی به جریان ویدئو دسترسی پیدا کنید، اما نمی توانید جریان دوربین مدار بسته را در برنامه تلفن همراه خود مشاهده کنید، خبر خوب این است که معمولاً دوربین یا تجهیزات آن مشکلی ندارند. ممانعت از مشکلات غیر معمولی مانند پورت های معیوب شبکه در یک سوئیچ، این معمولاً به سادگی یک مشکل پیکربندی است.

 

سوالات دوربین مدار بسته و رفع آنها

سوالات دوربین مدار بسته و رفع آنها

 

دسترسی موبایل به جریانهای دوربین مدار بسته یک فناوری کاملاً جدید است و هیچ استاندارد قابل قبول و گسترده ای در صنعت وجود ندارد. بنابراین بسیاری از مشکلات مربوط به فروشندگان و برنامه های خاص است. با این حال، قبل از اینکه شک کنید که مشکلی مربوط به دوربین خاص شماست، باید چند مورد را بررسی کنید:

 

اطمینان حاصل کنید که دوربین و / یا DVR / NVR شما به شبکه محلی متصل است و کلیه تنظیمات مربوطه به درستی پیکربندی شده اند. 

 

اگر دوربین یا DVR شما دارای یک آدرس IP ثابت است، اطمینان حاصل کنید که آدرس ماسک، دروازه و DNS صحیح را پیکربندی کرده اید.
اگر دوربین شما از طریق یک برنامه مبتنی بر cloud دسترسی به تلفن همراه را فراهم می کند، اطمینان حاصل کنید که فایروال شبکه مانع اتصال دوربین به اینترنت نمی شود.

اگر سیستم دوربین مداربسته شما برای دسترسی از راه دور و یا تلفن همراه به اتصال VPN نیاز دارد از پیکربندی صحیح سرویس VPN اطمینان حاصل کنید.

اگر سیستم دوربین مدار بسته شما دسترسی از راه دور ابری را از طریق سرویس DNS پویا (DDNS) ارائه می دهد، از پیکربندی صحیح تنظیمات DNS اطمینان حاصل کنید. همچنین لازم به ذکر است که DDNS ممکن است در همه شبکه ها و همه تنظیمات، به ویژه شبکه های ۴G کار نکند.

 

-۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

*چگونه تلفن های هوشمند به دوربین مداربسته تبدیل می شوند؟

*معرفی ۳ نرم افزار برتر انتقال تصویر دوربین مداربسته در ایران

 


 

۱۱- DVR دوربین مداربسته من چیزی ضبط نمی کند!

اگر دوربین مداربسته شما خوب کار می کند اما DVR هیچ چیزی ضبط نمی کند.

مشکلات عمده عبارتند از: پیکربندی غلط، کمبود فضای ذخیره سازی و خرابی اجزای DVR.

نگران نباشید! جعبه های مدرن DVR بسیار دوستانه هستند و عیب یابی آنها آسان است.

 

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

بررسی کنید که ضبط فعال باشد. ممکن است واضح به نظر برسد، اما اتفاق می افتد. اگر دستگاهی را به تنظیمات کارخانه آن برگردانده اید، یا اگر تنظیمات خراب شده و به طور خودکار در پیش فرض های کارخانه بازیابی می شود، ممکن است جعبه DVR بدون اطلاع شما ضبط را متوقف کند.

تنظیمات دوربین مداربسته و DVR خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که ضبط برای همیشه فعال است یا برای مدتی که عیب یابی می کنید فعال است. برخی از دستگاه ها را می توان برای ضبط تصاویر فقط در فواصل زمانی خاص پیکربندی کرد.

 

اطمینان حاصل کنید که فضای ذخیره سازی کافی در رسانه ضبط DVR شما وجود دارد. فیلم هایی را که دیگر نیازی به آن ندارید پاک کنید.
اگر DVR شما فیلم را در یک سرور شبکه یا یک حساب ابری بارگذاری می کند، اتصال شبکه آن را بررسی کنید. فضای ذخیره سازی محلی آن ممکن است پر باشد.

ممکن است هارد دیسک DVR شما خراب شود. بسیاری از DVR ها دارای یک حافظه داخلی کوچک Flash برای سیستم عامل خود هستند و از هارد دیسک فقط برای ضبط استفاده می کنند، بنابراین حتی اگر دیگر نمی تواند فیلم را ذخیره کند DVR شما ممکن است به کار خود ادامه دهد.

 

 


 

آخرین مورد از مشکلات دوربین مداربسته و رفع آنها

۱۲- فیلم دوربین من بریده بریده است!

اگر ویدئو از دوربین مداربسته در زمان واقعی ضعیف به نظر می رسد یا از پارگی قابل مشاهده رنج می برد، معمولاً نشان دهنده مشکلی در شبکه است.

اگر شبکه پهنای باند لازم برای حمل آن را نداشته باشد، فیلم های ویدئویی دوربین های IP بسیار ضعیف به نظر می رسد. سیگنال های ویدئویی آنالوگ معمولاً به خودی خود متلاشی نمی شوند.

 

اگر مشکلی در اتصال وجود داشته باشد، از طریق سوسو زدن سر و صدا یا خاموشی آشکار می شود. با این حال، خروجی فیلم جعبه های NVR یا DVR متصل به شبکه، بدون توجه به منبع آن به دلیل کند بودن شبکه می تواند متلاشی شود.

 

برخی از مواردی که می توانید بررسی کنید عبارتند از:

تنظیمات ویدیوی دوربین خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که شبکه شما به اندازه کافی سریع است که می تواند جریان ویدئو را با وضوح و تنظیمات کیفیت فعلی استفاده کند. جریان ویدئویی ۴ مگاپیکسلی، کدگذاری شده با H.264 به ازای هر دوربین به ۸ مگابیت بر ثانیه پهنای باند نیاز دارد .

اگر دوربین مداربسته بی سیم با ویدئوی براق دارید اطمینان حاصل کنید که قدرت سیگنال در محل دوربین کافی است. نزدیک بودن دوربین به نقطه اتصال Wi-Fi کافی نیست سطح بالا یا تداخل RF می تواند سیگنال Wi-Fi را در نویز رادیویی غرق کند، که منجر به سرعت کم و قطع مکرر می شود.

 

اگر دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته سیمی NVR یا DVR دارید همه کابل ها (و به خصوص محافظ) را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید و مطمئن شوید کابل مورد استفاده شما از نظر طول کافی است. به عنوان مثال یک کابل Cat-6 می تواند سیگنال های گیگابیتی را بیش از ۱۰۰ متر حمل کند، اطمینان حاصل کنید که کابل به دور از منابع تداخل مسیریابی شده است.

قابلیت رمزگشایی NVR و اتصال به شبکه را بررسی کنید. اگر جریان ویدئو از قابلیت رمزگشایی NVR شما بیشتر باشد و ممکن است برخی از فریم ها رد شوند و از بین بروند، در نتیجه حرکت تند و تیز ایجاد شود. اگر مشکلی در اتصال شبکه داشته باشد، ممکن است برخی از فریمها در حین انتقال از بین بروند که باز هم منجر به ایجاد فیلمهای پراکنده می شود.

ما می دانیم که همه اینها ممکن است بسیار پیچیده به نظر برسد. یا وقت گیر است. یا هر دو.

ما بیش از ۲۵ سال است که درتهران و مناطق اطراف آن سیستم های مدار بسته را نصب و تعمیر می کنیم. دقیقاً برای این که مجبور نباشید با هیچ یک از این مشکلات دوربین مداربسته کنار بیایید. با ما در موصیفا در تماس باشید تا بهترین نصب و بهترین لوازم و تجهیزات مربوط به سیستم های حفاظتی و امنیتی را در اختیار شما قرار بدهیم و همچنین ما تعمیر دوربین مداربسته را برای شما انجام می دهیم.

 

همراهان محترم موصیفا شما میتوانید سوالات دوربین مدار بسته را در زیر همین پست از ما بپرسید .

 


۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

منبع : Network data

کپی رایت : کپی کنید ولی بگید از موصیفا برداشتیم.