سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

 

در وهله اول بدانیم سیستم امنیت خانه چیست و چگونه کار می کند؟ این بخش به همه این موارد و موارد دیگر پاسخ خواهد داد. بیا شروع کنیم!

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم امنیت خانگی چیست؟

سیستم امنیتی منزل یک گروه از قطعات الکترونیکی فیزیکی است که همه با هم کار برای محافظت از یک خانه است.

 

غالباً از تجهیزات زیر تشکیل خواهد شد:

دوربین امنیتی: دوربین مداربسته امنیتی هوشمند به Wi-Fi متصل می شوند و به ما این امکان را می دهد که در صورت مشاهده حرکت افراد از طریق سیستم از راه دور، تصاویر مستقیم از سیستم پخش خواهد شد و ما میتوانیم اعلان ها را دریافت کنیم.

بسیاری از دوربین ها شامل دید در شب مادون قرمز یا رنگی، فضای ذخیره سازی ابری یا محلی و صدای دو طرفه هستند که به ما امکان می دهد با هر کسی که در دوربین مشاهده می کنیم صحبت کنیم. برخی از دوربین ها همچنین دارای یکپارچه سازی پلت فرم هوشمند مانند آمازون الکسا یا دستیار Google هستند.

 

حسگر حرکت: سنسورهای حرکت باید در یک ورودی اصلی یا راهرو در طبقه همکف منزل قرار بگیرند تا بتوانند حرکت را تشخیص داده و هنگام فعال شدن سیستم ما را آگاه کنند.

برخی از سنسورهای حرکتی به حیوانات خانگی حساس هستند، بنابراین هر بار که سگ یا گربه ما راه می رود از بین نمی روند.

 

 

*برای مشاهده، بررسی و خرید انواع دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل کلیک کنید.

*بررسی کامل چشم وزنی پارادوکس dg75

 

سنسور ورودی: سنسورهای ورودی به سنسورهای تماسی نیز معروف هستند، دو قسمت دارند: یکی روی پنجره یا در می رود و دیگری روی قاب. این سنسورها برای تعیین زمان باز یا بسته شدن یکی از این ورودی ها از آهن ربا استفاده می کنند.

اگر سنسور حس کند یک نقطه ورودی باز شده است، به ما هشدار می دهد. پیشنهاد می کنیم سنسورهای ورودی را روی پنجره ها یا درهای طبقه همکف قرار دهید. اکثراً با باتری کار می کنند و حتی بسیاری از آنها دارای پشتی چسبی برای نصب آسان هستند.

 

سنسور شکستن شیشه: گاهی اوقات، به جای باز کردن پنجره ها به روش قدیمی، سارقین برای جلوگیری از تنظیم سنسورهای ورودی، آنها را باز می کنند. با این حال، یک سنسور شکستن شیشه نیز صدای شکستن شیشه را تشخیص می دهد و از طریق اعلان موبایل به ما هشدار می دهد.

 

آژیرها: آژیرها در سیستم های امنیتی منزل یا سیستم اعلام سرقت، به تنهایی و به عنوان بخشی از دستگاه های دیگر مانند ایستگاه پایه وجود دارد (که در زیر به آن خواهیم پرداخت). سیم ها اغلب همزمان با هشدارهای دیگر خاموش می شوند و هدف آنها ترساندن سارقان یا هشدار به همسایگان ما است.

 

*چشمی های برتر دزدگیر اماکن در ایران

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

صفحه کلید: برای فعال یا غیر فعال، سیستم های امنیتی معمولاً به کدی احتیاج دارند که ما آن را روی صفحه کلید نصب شده روی دیوار یا روی سطح صاف قرار می دهیم.

 

کلید مهم: ما کلیدهای اتومبیل خود را داریم، بنابراین چرا آنها را برای سیستم امنیتی خود نداریم؟ دکمه های کلیدی به ما اجازه می دهد بدون نیاز به استفاده از صفحه کلید، سیستم امنیتی خود را غیر فعال یا فعال کنیم. آنها برای زمانی که ما در اتاق خود هستیم بسیار مناسب هستند و نیازی نیست که اتاق خود را ترک کنیم!

 

دکمه Panic: اگر مشکلی پیش آمد، دکمه panic راهی آسان و سریع برای هشدار خدمات اورژانس است، چه پلیس، چه بیمارستان و یا حتی آتش نشانی.

مانند دکمه های کلیدی، دکمه های هراس به طور خاص در هرجایی نصب نمی شوند، اما در مواقع اضطراری همیشه یکی را در اطراف خود داریم.

 

ایستگاه پایه: ایستگاه های پایه همه دستگاه های متصل را با برنامه تلفن همراه ما همگام سازی می کنند تا بتوانیم اعلان هایی را که قبلاً ذکر کردیم دریافت کنیم. آنها مانند ایستگاه بزرگ مرکزی هستند، کانالی که قطارها (یعنی دستگاه های امنیتی IoT) از آن عبور می کنند.

 

*چگونه تلفن های هوشمند به دوربین مداربسته تبدیل می شوند؟

 

تابلوهای حیاط و یا برچسب های پنجره: بسیاری از سیستم های امنیتی همچنین تابلوهای حیاط یا برچسب های پنجره را به ما می دهند که به ما امکان می دهد که اعلام کنیم که یک سیستم امنیتی داریم. غالباً، سارقین در صورت مشاهده یک سیستم امنیتی به عقب برمی گردند، بنابراین داشتن این علائم خوب است.

 

آشکارسازهای دود و CO: ما توصیه می کنیم که هر خانه دارای آشکارساز دود و مونوکسید کربن باشد. اگر هوای خانه برای تنفس ایمن نباشد، با این ابزار ساده به ما هشدار می دهد.
اجزای سیستم امنیتی یک سیستم به سیستم دیگر به شدت متفاوت است.

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

انواع سیستم های امنیت خانگی

چند نوع سیستم اصلی امنیت خانه وجود دارد:

 

DIY: با استفاده از سیستم های امنیت خانه DIY، کاربر خود آن را کنار هم قرار می دهد و به احتمال زیاد خود سیستم را از طریق برنامه موبایل مربوط به آن نظارت می کند. با این حال، برخی از سیستم های DIY می توانند نظارت حرفه ای داشته باشند، بنابراین این دسته ها لزوماً از یکدیگر جدا نیستند.

 

حرفه ای: یک سیستم امنیتی خانه حرفه ای می تواند یکی از دو معنی را داشته باشد. یک، این می تواند به معنی نصب حرفه ای باشد ، به این معنی که یک تکنسین تجهیزات را نصب می کند.

یا دو، این می تواند به معنی سیستمی با نظارت حرفه ای باشد، به این معنی که تیمی از افراد به هشدارهای مراکز تماس پاسخ می دهند.

باز هم، برخی از سیستم های کنترل شده حرفه ای همچنین می توانند در خود نظارت داشته و یا نصب شوند، بنابراین این دسته ها باینری نیستند.

 

سیمی: سیستم امنیتی سیمی، سیستمی است که به سیستم الکتریکی موجود خانه وصل می شود.

 

بی سیم: از طرف دیگر، یک سیستم امنیتی بی سیم فاقد سیم است و در صورت بستگی به ترکیبی از باتری، Wi-Fi و یا پشتیبان تلفن همراه برای اتصال به برنامه و مرکز نظارت در صورت لزوم بستگی دارد. نصب سیستم های امنیتی بی سیم راحت تر از سیستم های سیمی است، اما شما باید باتری را عوض یا شارژ کنید.

 

هوشمند: سیستم های امنیتی هوشمند به اینترنت متصل هستند، به کاربر اجازه می دهد تصاویر زنده را از یک برنامه تلفن همراه مشاهده کند، هنگام خاموش شدن هشدارها اعلان دریافت کند و سیستم را از راه دور کنترل کند.

 

فقط محلی: سیستم های هشدار محلی، برخلاف سیستم های هوشمند، به اینترنت متصل نیستند، بنابراین هیچ کنترل از راه دور نظارت یا اعلان وجود ندارد.

در عوض، اگر زنگ هشدار خاموش شود، فقط می دانید که به اندازه کافی نزدیک هستید که بتوانید آن را بشنوید. با این حال، سیستم های هشدار محلی هنوز هم می توانند از طریق پشتیبان گیری تلفن همراه یا تلفن ثابت به طور حرفه ای کنترل شوند.

 

*بهترین نقاط برای نصب کیپد دزدگیر اماکن

 

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

نظارت حرفه ای

بسیاری از سیستم های فیزیکی همچنین دارای سرویس های دیگری مانند نظارت حرفه ای ۲۴/۷ یا پشتیبان گیری از تلفن همراه، تلفن ثابت یا باتری هستند که سیستم را در هنگام قطع برق روشن نگه می دارند.

سیستم های هشدار بندرت به طور مستقیم به مراکز اعزام خدمات اضطراری متصل می شوند. در عوض، ابتدا هشدار به مرکز نظارت بر شرکت هشدار می رسد، که تعیین می کند آیا خدمات اضطراری احتیاج به تماس دارند.

 

به طور معمول ، وقتی مرکز نظارت هشدار دریافت می کند ، آنها با شماره (های) موجود در پرونده تماس تلفنی برقرار می کنند. در صورت پاسخگویی به این تماس، کارمند مرکز برای تأیید اینکه فرد تحت فشار نیست، “کلمه ایمن” یا رمز عبور می خواهد.

اگر تماس بی پاسخ باشد یا کلمه ایمنی داده نشود، مرکز نظارت برای کمک به آتش نشانی / پلیس / پزشکی با مرکز اعزام خدمات اورژانس مناسب تماس می گیرد.

 

به ویژه سیستم های امنیتی خانه هوشمند، تمام اجزا را به یک برنامه تلفن همراه متصل می کند و به کاربر امکان کنترل از راه دور را می دهد. با رایج شدن اکوسیستم های خانه های هوشمند، آنها شروع به ادغام با دستیارهای صوتی مانند Amazon Alexa یا Google Assistant کرده اند و به کاربران اجازه می دهد فقط با صدای خود به سیستم خود فرمان دهند.

 

از آنجا که ما این سیستم ها را طوری تنظیم کرده ایم که فقط برای صدای ما کار کنند، سارقین نمی توانند سیستم ما را غیرفعال کنند.

 

 *شاید دوست داشته باشید با ۵ برند برتر دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل در ایران آشنا شوید.


سیستم های امنیتی چگونه کار می کنند؟

برای اکثر سیستم های امنیتی خانگی یا سیستم اعلام سرقت ، همه اجزا به ایستگاه پایه متصل می شوند. از آنجاکه، آنها به یک برنامه تلفن همراه متصل می شوند، به ما امکان می دهد همه چیز را از راه دور کنترل کنیم.

اکثر سیستم ها از بلوتوث یا Wi-Fi یا تلفن همراه برای اتصال به تلفن های ما استفاده می کنند. در صورت قطع شدن برق، سایر سیستم ها انتخاب می کنند که از تلفن ثابت یا پشتیبان باتری استفاده کنند.

 

وقتی بیرون هستیم، سیستم امنیتی خود را فعال می کنیم. هنگام بازگشت به خانه، با وارد کردن رمزعبور خود روی صفحه کلید، استفاده از دستور صوتی، فشار دادن دکمه کلید یا استفاده از برنامه، آن را غیر فعال می کنیم. وقتی سیستم ما غیرفعال می شود، هیچ یک از سنسورها خاموش نمی شوند و ضبط خودکار دوربین ما متوقف می شود.

در مقابل، سنسورهای دود و مونوکسیدکربن در مورد فعال بودن یا نبودن سیستم امنیتی ما باقی می مانند. البته اگر سیستم ما فعال باشد، سنسورها روشن می شوند و دوربین های ما شروع به ضبط می کنند.

 

ما برای پخش مستقیم تصاویر از دوربین امنیتی خود، دریافت اعلان از حسگرهای خود، صحبت از طریق صدای دو طرفه و سایر قابلیت ها از یک برنامه تلفن همراه استفاده می کنیم.

در مقابل سیستم هشدار محلی، امنیت خانه هوشمند به ما اجازه می دهد تا در خانه، هر کجا که هستیم، ببینیم چه خبر است. هشدارهای محلی فقط یک آژیر در خانه ما ایجاد می کنند، که خیلی مفید نیست.

 

*دانلود نرم افزارهای دزدگیر اماکن و دوربین مداربسته 

 


 

نظارت بر زنگ چگونه کار می کند؟

بنابراین اگر کسی سیستم هشدار مسلح ما را راه اندازی کند چه اتفاقی می افتد؟ بلافاصله، سنسورهای ما با ایستگاه پایه ما ارتباط برقرار می کنند، که پیامی را به برنامه تلفن همراه ما می فرستد.

بسته به سیستم، برنامه و تنظیمات تلفن خود، یک اعلان ایمیل یک اعلان متنی یا یک اعلان در داخل برنامه دریافت می کنیم.

از آنجاکه، ما یا فیلم هایی را از آنچه اتفاق می افتد به صورت مستقیم پخش می کنیم یا از صدای دو طرفه دوربین خود برای صحبت با هر کسی که جلوی دوربین است استفاده می کنیم. اگر متوجه شویم که نفوذی در حال انجام است، با پلیس تماس می گیریم.

 

البته، ما افراد پر مشغله ای هستیم و همیشه نمی توانیم از اعلان های امنیتی خود استفاده کنیم، به همین دلیل بسیاری از شرکت ها نظارت حرفه ای ۲۴/۷ را با سیستم های خود ارائه می دهند.

اگر یکی از زنگ های هشدار ما خاموش شود، اما ما نمی توانیم با آن مقابله کنیم، یک تیم نظارت حرفه ای در مرکز نظارت مطلع می شود. آنها پس از تأیید وضعیت اضطراری، با ما تماس می گیرند.

توصیه می شود نظارت حرفه ای ۲۴/۷ را انجام دهید، زیرا می فهمیم که هیچ کس نمی تواند هر روز در هر ساعت با امنیت خانه خود برخورد کند. با این حال، اگر می خواهیم از هزینه های ماهانه یا سالانه جلوگیری کنیم، نظارت بر خود نیز گزینه مناسبی است.

 

امروزه بسیاری از سیستم ها نصب DIY را نیز ارائه می دهند. سیستم هایی که هم خود نظارت دارند و هم نصب DIY هزینه های ما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بعضی اوقات تمام هزینه ای که با این نوع سیستم ها باید بپردازیم تجهیزات است.

ما به شدت توصیه می کنیم برای هر کسی که بخواهد خود نظارت کند، یک آژیر خطرناک با زنگ هشدار، یا در ایستگاه پایه یا یک دستگاه جداگانه، خاموش شود.

آژیر باید حداقل ۸۵ دسیبل داشته باشد، و صدای آن تقریباً بلندتر از یک کامیون دیزلی است. به یاد داشته باشید، هر چه بلندتر همسایگان نیز بیشتر احتمال دارد آن را بشنوند که در شرایط اضطراری ایده آل است.

البته ، هدف اصلی یک سیستم امنیتی خانه این است که اگر کسی در خانه شما نیست، به شما اطلاع دهد، اما اجازه دهید این مسئله را حتی بیشتر بررسی کنیم.

سیستم امنیت خانگی چیست و چگونه کار می کند؟

 


 

جوانب مثبت و منفی سیستم امنیت خانگی

اکنون که توضیحاتی در رابطه با سیستم امنیتی منزل ارائه شد، بیایید نگاهی به جوانب مثبت و منفی خرید سیستم امنیتی خانه بیاندازیم.

مضــرات یک سیستم امنیت خانگی

جـوانب مثبت یک سیستم امنیت خانگی

هزینه تجهیزات :

سیستم های امنیتی خانگی گران هستند و هزینه آنها به طور متوسط ​​در حدود ۴۰۰ دلار است.

البته ، در اینجا یک واریانس بزرگ وجود دارد ، زیرا کمترین سیستم ها فقط شامل سنسورها هستند ، در حالی که برخی از سیستم ها شامل ۱۵ جز or یا بیشتر هستند.

تماس سریع پلیس :

با نظارت حرفه ای ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که وقتی ما در خانه نیستیم ، پلیس یا سایر عوامل اضطراری مطلع می شوند.

 

 

هزینه های ماهانه :

اگر نظارت حرفه ای ۲۴ ساعته یا پشتیبان گیری تلفن همراه را به سیستم خود اضافه کنیم ، معمولاً باید هزینه های ماهیانه را پرداخت کنیم. اینها می توانند از کمتر از ۱۰ دلار تا بیش از ۶۰ دلار باشد.

وجود یک سیستم به خودی خود می تواند سارقان را بازدارند :

حتی فقط داشتن یک تابلو و برچسب های پنجره مبنی بر اینکه ما یک سیستم امنیتی داریم ، می تواند سارقان را به راحتی برگرداند!

هشدارهای دروغین :

گاهی اوقات ، برخی از هشدارهای دروغین دریافت می کنیم که تا حدی منجر به مشارکت پلیس شده اند. اینها باعث خجالت آور بودن و اتلاف وقت همه است.

 

 

 

 

هشدارهای ایمنی آسان :

اگر اغلب مواردی مانند باز گذاشتن تصادفی درب ورودی یا فراموش کردن بستن یا عدم بستن آن پنجره پشتی را داریم یا نه ، یک سیستم امنیتی خانه می تواند به شما کمک کند.

حسگرهای ورودی می توانند از طریق برنامه های تلفن های هوشمند به ما نشان دهند که خانه ما ایمن است یا نه.

همچنین در صورت شناسایی شخص یا حرکتی ، اعلان ها به ما اطلاع می دهند و به ما امکان می دهد تا در هنگام غیبت از ورود به سیستم مطمئن شویم.

 

 

ممکن است روشن شود :

این بیشتر یک مشکل شخصی است ، اما برخی از افراد می گویند هنگام بیرون آمدن از خانه به خاطر داشتن سیستم های امنیتی خود به خاطر نمی آورند و کل سیستم را به عنوان بحثی مطرح می کنند.

ما این مسئله را نداریم ، اما می توانیم درک کنیم که چگونه این امر داشتن یک سیستم را بی معنی می کند.

تخفیف احتمالی در بیمه صاحبان خانه :

بسیاری از شرکت های بیمه مسکن در صورت خرید سیستم امنیتی ، تخفیف می دهند و پول بیشتری را به جیب خود می گذارند.

پخش مستقیم :

پخش مستقیم فقط برای جرایم نیست! این همچنین یک روش عالی برای بررسی اتفاقات در خانه است، اینکه آیا حیوانات خانگی ما شیطنت می کنند یا خواهرزاده نوجوان ما در حالی که خارج از شهر هستیم “کوچک جمع می شود”.

با پخش مستقیم ، هرجا که باشیم می توانیم همیشه در خانه باشیم!


 

سیستم امنیت خانه چیست و چگونه کار میکند؟

منبع: سایت www.security.org

کپی کنید ولی بگید از موصیفا برداشتیم.

لطفا نظرات خودتون و برامون کامنت کنید.