علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته و امنیتی

 

چرا فیلم امنیتی من کیفیت پایینی دارد؟

با وجود همه پیشرفت های تکنولوژی که در زمینه دوربین امنیتی صورت گرفته است، چرا بیشتر تصاویر منتشر شده از دوربین مدار بسته که پس از سرقت در پمپ بنزین یا بانک منتشر شده به نظر می‌رسد با دوربین های فیلم برداری اواسط دهه ی ۱۹۹۰ فیلم برداری شده است؟

بسیاری از شرکت ها برای تلاش در کاهش هزینه های خود، تازه سازی سیستم های امنیتی خود را به تعویق می‌اندازند یا تصمیم می‌گیرند وضوح تصاویر خود را برای کاهش سایز فیلم های ذخیره شده کاهش دهند. در نتیجه تصاویری که در سیستم های آنها ثبت می‌شود تقریبا غیرقابل استفاده است.

آیا تمایل دارید که فیلمی‌ که توسط دوربین های امنیتی شما ضبط می‌شوند کیفیت مطلوبی داشته باشد و قابل استفاده باشد؟ در اینجا چندین نکات به شما ارائه شده است که با رعایت آنها می‌توانید تصاویر با کیفیتی را در سیستم هایتان ذخیره کنید که در واقع می‌تواند به پلیس در شناسایی مجرمان و امنیت بیشتر تجارت شما کمک کند.

 

*همچنین بخوانید: نویز دوربین مداربسته


 

علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته و امنیتی چیست؟

تجهیزات منسوخ شده

اگر مدت زیادی از نصب سیستم های امنیتی‌تان می‌گذرد و درگیر یک تلاش بی نتیجه برای بهبود کیفیت فیلم های گرفته شده هستید و از کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته خود کلافه شده اید، قطعاً یکی از مواردی که باید به آن دقت کنید تجهیزات قدیمی‌ و منسوخ شده است. تجهیزات منسوخ شده از آنجایی که کیفیت فیلم برداری پایینی دارند باعث می‌شوند که در هنگام بروز حادثه یا سرقت، چهره ها به خوبی نمایش داده نشوند و مدارک ویدیویی شما برای ارائه به پلیس کاربرد نداشته باشد.

 

دوربین های امنیتی آنالوگ قدیمی‌ یک سیگنال ویدئویی به دستگاه ضبط ویدیوی دیجیتال (DVR) شما ارسال می‌کنند که سپس DVR سیگنال را پردازش و ضبط می‌کند. دوربین های آنالوگ همچنین به دو کابل (یکی برای برق و دیگری برای فیلم) و اتصال مستقیم به DVR شما نیاز دارند. نتیجه چیست؟ ما نرخ فریم پایین و یک پلت فرم با وضوح محدود داریم.

 

در همین حال، دوربین های امنیتی استاندارد IP که ما آن را به شما ارائه می دهیم سیگنال ویدئو را در خود دوربین رمزگذاری می‌کند و سپس فیلم را به ضبط کننده فیلم شبکه (NVR) ارسال می‌کند. جایگزین کردن سیستم های امنیتی جدید به جای سیستم های قدیمی‌منسوخ شده، با توجه به بهبود کارایی آن به طرز اعجاب آوری مقرون به صرفه است. چرا که دوربین های امنیتی یک سرمایه گذاری است برای حفظ امنیت اموال و کسب و کار شما.

از آنجا که نیازی نیست دوربین های IP مستقیماً به NVR متصل شوند، نصب آنها معمولاً کمتر از سیستم های آنالوگ قدیمی‌طول می‌کشد.

 

 

کیفیت پایین تصویر دوربین

مسئلۀ ذخیره‌سازی

مشکلات ذخیره‌سازی احتمالاً بزرگترین مشکل برای ثبت ویدیو های ضبط شده است. به طور کلی دوربین های با وضوح بالا به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند. بسیاری از صاحبان مشاغل برای اینکه بتوانند میزان موارد ضبط شده را بیشتر کنند، کیفیت ضبط و ذخیره‌سازی ویدیو ها را پایین می‌آورند. در نتیجه ویدیو هایی که ثبت می‌شوند بسیار کیفیت پایینی دارند و حتی بعضا به صورت پیکسلی هستند.

در حالی که فیلم می‌تواند برای ذخیره شدن در فضای ذخیره‌سازی فشرده شود، شما باید مراقب باشید که کیفیت ویدئو های دوربینتان تا چه اندازه پایین می‌آید. راه‌اندازی یک دوربین HD به‌صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته با حداکثر کیفیت، برای بسیاری از مشاغل کوچک امکان‌پذیر نیست.

ویدئوی با کیفیت بالا حجم زیادی از فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کند. بیشتر DVR ها امکان ضبط با کیفیت متغیر را دارند و ضبط با کیفیت پایین فضای کمتری را اشغال می‌کند. این گزینه ای است که بسیاری از صاحبان مغازه انتخاب می‌کنند. اما این گزینه با کیفیت پایین ویدیوها همراه است که بزرگترین قابل استفاده نبودن دوربین امنیتی پیکسلی است.

 

در حالی که متخصصین حداقل رزولوشن ۶۴۰ × ۴۸۰ را برای تصاویر نظارتی توصیه می‌کند، ممکن است به این نتیجه برسید که حتی همچنین رزولوشنی هم برای ارائه مدرک به پلیس کافی نیست. کارشناسان دوربین امنیتی ما برای تعیین مقرون به صرفه ترین راه حل برای ذخیره‌سازی تصاویر به شما مشاوره می‌دهند.

به عنوان مثال، با تنظیم دوربین ها می‌توانید نیازهای ذخیره‌سازی خود را بدون به خطر انداختن کیفیت وضوح تصویر، کاهش دهید. می‌توانید تنظیمات آن را جوری برنامه ریزی کنید که به جای ضبط فیلم به طور مداوم، دوربین فقط در هنگام تشخیص حرکت شروع به ضبط کردن کند.

 

*همچنین بخوانید: چرا خانه باید از دوربین امنیتی استفاده کند.

 

 

علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته

علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته و امنیتی چیست؟

مراقب نورپردازی باشید!

نورپردازی می‌تواند بهترین دوست یا بدترین دشمن سیستم دوربین مداربسته شما باشد. نور کم یا نور زیاد باعث می‌شود دوربین های شما نتوانند تصاویری شفاف و قابل استفاده ثبت کنند. به طور مثال نور زیادی که درست رو به روی دوربین باشد، می‌تواند کار دوربین را در ثبت صحیح و واضح اتفاقات مختل کند.

مناطقی که توسط دوربین های امنیتی شما تحت پوشش قرار می‌گیرند باید به طوری نور پردازی شوند که دوربین شما بهترین عملکرد خود را در ثبت و ضبط تصاویر به نمایش بگذارد.

 

سعی کنید اطمینان حاصل کنید که منابع نور محدوده ی دید دوربین ها را به خوبی روشن می‌کنند. در صورت امکان سعی کنید دوربین ها را در زیر منبع نور نصب کنید و نه در پشت آن؛ به این خاطر که دوربین تحت این شرایط تصاویر واضحی ثبت نمی‌کند.

مراقب دوربین هایی که در قسمت ورودی ها و خروجی ها قرار می‌گیرند باشید که نور شدید خورشید باعث اختلال در میدان دید آنها نشود. با قرار گیری دوربین در محیطی که نور خورشید به طور مستقیم در رو به روی آن می تابد، تصاویری که دوربین در بعضی ساعت های روز ثبت می کند با کاهش در میدان دید همراه است. در مواردی حتی ممکن است تصاویری که هنگام تابش شدید نور خورشید ثبت می شوند بلا استفاده باشند.

 

*۱۲ مشکل رایج دوربین مداربسته و رفع آنها

 

ما همچنین به شما دوربین های مادون قرمز را  ارائه می‌دهیم. دوربین های مادون قرمز می‌توانند در تاریکی مطلق که چشم انسان توانایی تشخیص چیزی را ندارد هم تصاویر را ضبط و ثبت کنند. این دوربین ها تصاویر سیاه و سفید ضبط می کنند ولی حتی بدون نور مرئی هم می‌توانند تصاویر با وضوح بالا ثبت کنند.

 

 

کیفیت پایین تصویر دوربین

علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته

هدف دوربین مدار بسته

دو هدف مشترکی که تمام دوربین های مداربسته دارند، بازدارندگی در برابر سرقت و مدیریت ریسک است. صاحبان مشاغل چه نگران سرقت کارمندان خود باشند و چه نگران دزدیِ مشتریان باشند، می‌دانند که دوربین های امنیتی می توانند یک عامل بازدارنده ی جرم و جنایت در محل کسب و کارشان باشد. اگر برای تجارت خود یک سیستم دوربین امنیتی با کیفیت بالا می‌خواهید، کارشناسان ما می توانند بهترین گزینه ها را با حداقل هزینه در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

به خاطر داشته باشید که هزینه ای که برای نصب سیستم های امنیتی در محل کارتان می کنید، نوعی سرمایه گذاری است. چرا که این امر باعث جلوگیری از جرم و جنایاتی می شود که ممکن است در دفتر کار شما رخ دهد. متجاوزان و جاسوسان و سارقان همیشه اول کسب و کارهایی را مورد هدف قرار می دهند که از امنیت پایینی همراه هستند.

 

*برای داشتن کیفیت بالا مقاله دوربین مدار بسته ۴K را مطالعه کنید.

 


 

علت کیفیت پایین تصویر دوربین مداربسته و امنیتی چیست؟

منبع: eu.citizen-times.com

موصیفا بزرگترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات حفاظتی امنیتی