جلوگیری از 8 اشتباه رایج در نصب دوربین مداربسته

 

دوربین های مداربسته یکی از کارآمدترین ابزارها در پیشگیری از وقوع جرم و در صورت امکان تا حدی در کاهش اثرات آن هستند. اما برای اینکه دوربین های مدار بسته کارآمد باشند، باید به درستی کار کنند. اگر در خیابان قدم بزنید و از نزدیک نگاه کنید، متوجه دوربین های زیادی خواهید شد. ممکن است به شما احساس امنیت بدهند. اما چه تعداد از آنها واقعاً قادر به تأمین امنیت شما هستند؟

 

نصب دوربین مداربسته نه تنها به این موضوع می‌پردازد که دوربین در کجا قرار می‌گیرد، بلکه به نحوه قرارگیری آن، نحوه اتصال آن به سایر سیستم‌های امنیتی و داده‌های شرکت شما، نحوه بایگانی کردن تصاویر و اینکه چه کسی به آنها دسترسی دارد، مربوط می‌شود.  

 

به عبارت دیگر، سیستم دوربین مداربسته شما باید به طور یکپارچه با سایر سیستم های شما یکپارچه شود. آنها باید به عنوان یک ماشین خوب روغن کاری شده با هم کار کنند تا شما بهترین نتایج ممکن را بگیرید.

 

این عناصر نه تنها بین فیلم هایی که می توانند مجرمان را دستگیر کنند و فیلم هایی که هیچ مفیدی را نشان نمی دهند تفاوت ایجاد می کنند، بلکه بسیاری از آنها الزامات قانونی را تشکیل می دهند که بر عهده شماست.

 

نصب اشتباه دوربین مدار بسته می تواند هزینه های هنگفتی را در جریمه ها و جریمه ها به همراه داشته باشد. اگر به درستی انجام نشود، ممکن است در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید از فیلم به عنوان مدرک استفاده نکنید. آخرین، اما نه کم اهمیت،

اگر سیستم دوربین مداربسته ضد سرقت نباشد چه فایده ای دارد؟ یک راه اندازی مناسب تضمین می کند که سیستم شما به راحتی قابل دستکاری نیست و آن را بی فایده نمی کند.

 

ما در بیست سال تجربه خود با اشتباهات زیادی در نصب دوربین مدار بسته مواجه شده ایم و از آنها درس گرفته ایم. در پست امروز، ما قصد داریم در مورد خطرناک ترین آنها صحبت کنیم، بر اساس مهم ترین درس هایی که آموخته ایم.

 

*جهت مشاهده آموزش آنلاین سایت موصیفا اینجا کلیک کنید.

 

چگونه از 8 اشتباه رایج در نصب دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

چگونه از 8 اشتباه رایج در نصب دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

اشتباهات رایج دوربین مداربسته
 
1. نادیده گرفتن عوامل محیطی در مناطق تحت نظارت
 

نادیده گرفتن عوامل محیطی در محدوده تحت نظارت، رایج ترین اشتباهی است که در نصب دوربین مداربسته انجام می شود. بصری ترین مثال سطح نور محیط است: نور کافی یا کاملاً نابرابر می تواند منجر به فیلم غیرقابل کشف شود.

 

عوامل دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 • رطوبت محیط، گرد و غبار و لرزش، که می تواند به شدت بر طول عمر دوربین های مدار بسته، رسانه های ذخیره سازی و کابل کشی آنها تأثیر بگذارد.
 • تداخل EM، که ممکن است نیاز به تدارک ویژه برای کابل‌های داده از راه دور داشته باشد.
   

عوامل محیطی باید هنگام برنامه ریزی نصب و انتخاب تجهیزات نقش داشته باشند. حتی تجهیزات داخل خانه نیز مستعد شرایط نوری بد یا تداخل الکتریکی هستند، بنابراین نباید این نگرانی‌ها را نادیده بگیرید، زیرا دفاتر شرکت شما در یک ساختمان شیشه‌ای تمیز با تهویه مطبوع و نمونه‌ای در شهرهای بزرگ هستند.

 

 

2. نادیده گرفتن مناطق نظارت و ذخیره سازی
 

بیشتر کاربران دوربین مداربسته در درجه اول به آنچه که نظارت می کنند توجه دارند، بنابراین عمدتاً بر روی دوربین ها تمرکز می کنند.

 

در صورت نیاز به نظارت مستقیم، اپراتورها باید از یک اتاق امن کار کنند، جایی که دسترسی به شدت کنترل و ثبت شده است. این اتاق باید اندازه و نور کافی داشته باشد و از آنجایی که تجهیزات معمولاً گرمای زیادی تولید می کنند، تهویه و کنترل دما کافی باشد. در واقع، برخی از کسب و کارها ترجیح می دهند نظارت زنده را خارج از محل انجام دهند.

 

حتی اگر به نظارت زنده دسترسی نداشته باشید، تصاویر ضبط شده باید در مکانی امن ذخیره و بایگانی شوند، زیرا کسب و کارها از نظر قانونی مسئول امنیت فیلم های دوربین مداربسته خود هستند.

 

اطمینان حاصل کنید که اتاق شما تحت تأثیر رطوبت قرار نگرفته و از شرایط آب و هوایی شدید کاملاً ایمن است.
 

3. درمان دوربین مدار بسته و زیرساخت فناوری اطلاعات به طور جداگانه
 

همگرایی زیرساخت ها دیگر چیزی نیست که متخصصان امنیتی درباره آن بحث کنند. حتی شرکت‌های بزرگ، که امنیت فیزیکی و فناوری اطلاعات عملاً در طول تاریخ فناوری اطلاعات، عملکردهای جداگانه‌ای داشته‌اند، دیگر در مورد اینکه آیا منطقی است با آنها رفتار کنیم، صحبت نمی‌کنند، بلکه در مورد اینکه چگونه می‌توانند این همگرایی را بهینه کنند صحبت می‌کنند . 

 

نگهداری یک شبکه مجزا برای تجهیزات دوربین مداربسته که جدا از سایر شبکه های اداری راه اندازی شده است، با روش های نگهداری جداگانه و قراردادهای خدمات، بار مدیریتی و مالی قابل توجهی است. 

انعطاف پذیری سیستم های امنیتی شما را کاهش می دهد، در حالی که هزینه های زیرساخت را بی دلیل افزایش می دهد. ارائه دهندگان خدمات شبکه مدتهاست که این تمایل را تشخیص داده اند و شروع به ارائه خدمات طراحی شبکه و کابل کشی یکپارچه کرده اند.

 

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

4. کابل کشی ناکافی داده و برق
 

اگرچه امنیت فیزیکی و فناوری اطلاعات دیگر عملکردهای جداگانه ای نیستند، اما الزامات خاص و جداگانه ای دارند. دوربین های مدار بسته دارای الزامات خاصی هستند که از محدودیت های قانونی تا مقررات خاص در مورد منبع تغذیه و کابل کشی داده را شامل می شود.  

 

 

 

امروزه اکثر دوربین های مداربسته داخلی از کابل های Cat-5/6 برای اتصال داده های خود استفاده می کنند، درست مانند کامپیوترهای رومیزی. 

دوربین‌های با سرعت بالاتر یا دوربین‌هایی که برای استقرار در فضای باز استفاده می‌شوند از کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌کنند که می‌توانند داده‌های حساس را با سرعت‌های بالاتر و در فواصل طولانی‌تر منتقل کنند. به دلیل راحتی، دوربین‌های بی‌سیم به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، اما حتی این دوربین‌ها نیز به کابل کشی برق نیاز دارند (البته، اگر نصب الکتریکی کافی باشد، در فواصل بسیار کوتاه‌تر).

 

با این حال، هر نوع کابل فقط در محدوده مشخصی از فواصل کار می کند و الزامات اتصال و عملکرد متقابل خاصی دارد، برای مثال، نمی توانید یک کانکتور نوری SFP یا OFP را به روتر اداری خود وصل کنید.

 

اشتباهاتی که در هنگام انتخاب تجهیزات مرتکب می شوند معمولاً هزینه زیادی برای تعمیر دارند و اشتباهاتی که در هنگام نصب کابل کشی انجام می شود معمولاً عیب یابی آنها دشوار است.

 

 

جلوگیری از 8 اشتباه رایج دوربین مداربسته

 

به همین دلیل است که همیشه باید برای تمام نیازهای کابل کشی شهرهای بزرگ و نصب دوربین مدار بسته با متخصصان کار کنید. ممکن است ارزان‌تر به نظر برسد که دوستی داشته باشید که «کابل‌کشی را می‌داند و متخصص است» کارها را برای شما تکمیل کند. اما در درازمدت، رفع اشتباهات افراد تازه کار قطعا هزینه زیادی برای شما خواهد داشت.

*در مورد کابل کشی دوربین مدار بسته بیشتر بدانید.

 

5. عدم تعادل بین امنیت و نگهداری
 

دوربین های مداربسته با کیفیت خوب به گونه ای طراحی شده اند که محکم و قابل اعتماد باشند. اگر آنها به درستی نصب شوند، اکثر دوربین ها به دلیل تقاضای فزاینده مشتریان یا منسوخ شدن فنی جایگزین می شوند، نه به دلیل شکستن.

 

جلوگیری از 8 اشتباه رایج دوربین مداربسته

 

با این حال، مانند تمام تجهیزات امنیتی، دوربین های مدار بسته نیاز به بازرسی و نگهداری منظم دارند. قرار دادن دوربین ها در مکان های غیرقابل دسترس و بستن دائم کابل ها در محفظه آنها می تواند وسوسه انگیز باشد. در واقع، هیچ کس نمی تواند کابل یا دوربین را دستکاری کند اما تغییر کابل آسیب دیده یا تعویض دوربین به همان اندازه دشوار خواهد بود.

 

بسیار مهم است که در مورد سرمایه گذاری بلندمدت خود در اینجا فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که دسترسی آسان به کابل ها فراهم شده است و تیم های تعمیر و نگهداری و تعمیر می توانند به سرعت در صورت وجود مشکلی که باید حل شود، مداخله کنند.

 

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

6. عدم رعایت قوانین و توصیه های پلیس
 

قوانین زیر تنها فاجعه بارترین اشتباهی نیست که می توانید در مورد دوربین های مدار بسته مرتکب شوید. ضبط شدن در محل کار یا مکان عمومی مشکلی است که همه آن را جدی می گیرند. افشای یا سوء استفاده از اطلاعات ثبت شده می تواند عواقب فاجعه باری برای افراد ثبت شده داشته باشد، حتی زمانی که آنها در حال انجام کار غیرقانونی دستگیر نشده باشند.

 

جلوگیری از 8 اشتباه رایج دوربین مداربسته

به همین دلیل است که دنیا قوانین بسیار سختگیرانه‌ای در رابطه با آنچه که می‌توانید ضبط کنید و تحت چه شرایطی دارد، دارد. قانون اساسی که بر نحوه استفاده از اطلاعات دوربین های مدار بسته نظارت می کند، قانون حفاظت از داده ها (DPA) است به طور خلاصه، طبق قانون حفاظت از داده ها، اگر از دوربین های مدار بسته در ملک تجاری خود در شهر های بزرگ استفاده می کنید، باید:

 

 • اجازه دهید همه بدانند که از دوربین های مداربسته و چرا استفاده می شود (معمولاً با نصب یک علامت که اعلام می کند “ممکن است از شما ضبط شود”).
 • تصاویر را فقط تا زمانی که کسب و کار شما به آنها نیاز دارد نگه دارید.
 • بتوانید ظرف 40 روز تصاویر را به هرکسی که ضبط شده است و در صورت درخواست، به مقامات ارائه دهید.
   

خود DPO توسط تعدادی از اسناد نظارتی دیگر، در درجه اول قانون آزادی اطلاعات (FOIA) و قانون حفاظت از آزادی ها (POFA) تقویت شده است. این الزامات در آیین نامه عملکرد دوربین مداربسته که تحت POFA صادر شده است، مشخص شده است. کد عملی مفید ICO همچنین شامل یک نمای کلی مفید و ساده تر از مسئولیت های شما است.   

 

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

جلوگیری از ۸ اشتباه رایج دوربین مداربسته

7. شیوه های بد ذخیره سازی و آرشیو
 

اکثر فیلم های دوربین مداربسته بلافاصله پس از ضبط استفاده نمی شوند. حداقل، بسیاری از تلاش‌ها برای سرقت از املاک تجاری در طول شب اتفاق می‌افتد، بنابراین ممکن است ساعت‌ها طول بکشد تا کسی ضبط را بازیابی کند. در موارد دیگر، ممکن است روزها یا حتی هفته‌ها طول بکشد تا کسی متوجه مشکلی شود و تصمیم بگیرد فیلم دوربین‌های مداربسته را ببیند، یا قبل از ارائه درخواست رسمی از طرف مقامات.

 

در نتیجه، تصاویر دوربین مداربسته باید به درستی بایگانی شوند. دستورالعمل اصلی این است که سیستم شما باید بتواند 31 روز تصاویر با کیفیت خوب را ذخیره کند. به ندرت دلیلی برای کاهش این دوره وجود دارد، اما برای برخی مشاغل، تمدید آن منطقی است.

 

شیوه های ذخیره سازی خوب فقط مربوط به ظرفیت ذخیره سازی نیست. همچنین باید در نظر داشته باشید که:

 

 • همه ضبط‌ها باید در یک محیط امن با کنترل‌های دسترسی و ورود به سیستم کافی نگهداری شوند. 
 • توکن های مورد استفاده برای دسترسی به داده های ایمن (رمزهای عبور، کلیدهای رمزگذاری و غیره) باید فقط توسط اپراتورهای مجاز ایمن نگه داشته شوند، اما باید همیشه در دسترس باشند. فیلمی که دیگر قابل دسترسی نیست فایده ای ندارد.
 • فیلم باید بایگانی و نمایه شود تا قطعه مورد نظر (معمولاً بر اساس تاریخ و زمان مشخص می شود) به راحتی مکان یابی شود.
   

خوشبختانه، وزارت خانه یک بروشور حاوی 19 دستورالعمل ساده برای اطمینان از کیفیت و ذخیره ایمن فیلم های دوربین مداربسته شما صادر می کند.  

 

آیا فضای ذخیره‌سازی شما با این دستورالعمل‌ها مطابقت دارد؟

 

webpc passthru 6

8. پرش از اعتبارسنجی سیستم
 

نصب و راه اندازی سیستم های دوربین مدار بسته اغلب با زمان و منابع محدود است. بسیاری از اپراتورها راضی هستند که فقط همه چیز را روشن کنند و مطمئن شوند که هر دوربینی در حال ضبط و تولید فیلم است.

 

این می تواند برای دوربین های ساده که فقط یک یا دو دوربین امنیتی به سمت درها نشانه رفته اند کافی باشد. اما برای پروژه های پیچیده تر، این سطح از اعتبار سنجی خطرناک است.  

 

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که فیلم‌های دوربین‌های مداربسته «بیگانه» چقدر به نظر می‌رسند، چگونه همه چیز پیچ خورده به نظر می‌رسد، چگونه محیط اطراف به‌طور قابل‌توجهی ثابت و باریک به نظر می‌رسد، و چگونه ویژگی‌های مختلف به‌طور غیر منتظره‌ای تار هستند، حتی اگر سایرین کاملاً شفاف باشند؟

 

این به این دلیل است که دوربین های مدار بسته دارای پارامترهای اپتیکی هستند که کاملاً با پارامترهای چشم انسان متفاوت است. متأسفانه، این امر تأیید پارامترهایی مانند پوشش و جزئیات تصویر را فقط با نگاه کردن به صفحه برای ده ثانیه دشوار می کند.

 

در عوض، دفترچه راهنمای عملیات دوربین مداربسته وزارت کشور توصیه می‌کند که مجموعه‌ای از پارامترهای حیاتی بر اساس یک روش آزمایش مستند، بر اساس مشخصات طراحی، تأیید شوند. این پارامترها ویژگی هایی مانند:  

 

 • پارامترهای تصویر: میدان دید، جزئیات تصویر، کیفیت زنده و ضبط شده.
 • ادغام با سایر اجزای سیستم امنیتی، مانند آلارم، کنترل دسترسی و سیستم های تشخیص حرکت.
 • زمان و کیفیت نگهداری
   

آیا همه اینها خیلی پیچیده به نظر می رسد؟ ما قرار نیست دروغ بگوییم – ممکن است. به خصوص اگر می خواهید مطمئن شوید که سیستم دوربین مدار بسته نظارت بر ساختمان اداری لندن شما همیشه به درستی کار می کند و دستکاری در آن آسان نیست.

 

ممکن است وسوسه انگیز باشد که ارزان ترین دوربین های موجود در بازار را بخرید و از متخصص فناوری خود بخواهید آنها را نصب کند، اما این به هیچ وجه ایمنی شما را تضمین نمی کند.

 

 

*مشاهده، بررسی و خرید دوربین مداربسته 


چگونه از 8 اشتباه رایج در نصب دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟

منبع : network data

کپی رایت : کپی کنید ولی بگید از موصیفا برداشتیم.

موصیفا بازار بزرگ تجهیزات حفاظتی و امنیتی در ایران