اموزش پرداخت انلاین

پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی

تمامی کاربران بازار بزرگ می توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی، هزینه سفارش خود را بصورت آنلاین پرداخت کنند. پرداخت آنلاین موفق به منظور ثبت نهایی سفارش بوده و نیازی به تماس شما با فروشگاه نمی باشد و سفارش شما بصورت خودکار وارد مراحل بسته بندی و ارسال خواهد شد.

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش بایستی هنگام تحویل کارت شناسایی معتبر همراه خود داشته باشد.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در مراحل آماده سازی سفارش کاربران می گردد.

چگونگی پرداخت اینترنتی:

کاربران محترم بازار بزرگ می توانند توسط تمامی کارتهای اعتباری بانکی عضو شبکه شتاب، پرداختهای خود را برای محصولات سفارش داده شده انجام دهند. هم اکنون با کارتهای بانکهای ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین، امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما خواسته می شود که پس از وارد کردن آنها و تأیید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می شوید:

۱- شماره شانزده رقمی کارت اعتباری

این شماره در تمامی کارتهای بانکی، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای خرید اینترنتی لازم است از قبل رمز دوم (رمز اینترنتی) کارت خود را فعال کرده باشید.

رمز دوم با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خودپرداز استفاده می کنید متفاوت است. برخی از بانکها مانند بانک سامان، هنگام دریافت کارت، رمز اینترنتی را هم تحویل می دهند اما بیشتر بانکها هنگام دریافت کارت رمز اینترنتی ندارند. برای فعال کردن رمز اینترنتی می توانید به دستگاههای خودپرداز مراجعه کرده و پس از وارد کردن کارت خود و وارد کردن رمز آن، گزینه عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس به بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی وارد شده و رمز خود را انتخاب کنید.

۳- کد CVV2

این کد یک عدد سه یا چها رقمی است که پشت و یا روی کارتهای بانکی درج می شود و بعنوان یک کد امنیتی در پرداختهای اینترنتی کاربرد دارد. این کد در کارت بانکهای ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و … بصورت یک عدد سه رقمی حک شده است یا در برخی بانکها مانند بانک ملی چهار رقمی است.

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم بر روی کارتها درج شده است